Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Nisko, 3.05-9.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Niska

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Niska czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Niska czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Niska, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kiedy w Nisku spadnie deszcz? Prognoza opadów na najbliższe 10 dni”?

Przegląd tygodnia Nisko od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kiedy w Nisku spadnie deszcz? Prognoza opadów na najbliższe 10 dni

Obfite opady deszczu wystąpią w ciągu najbliższych 10 dni. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu w Nisku w najbliższych 10 dniach wynosi 20%. Który dzień w Nisku, w najbliższych 10 dniach, będzie najbardziej deszczowy? Meteorolodzy typują, że najwięcej deszczu może spaść w środę 13.05.2020. Opady deszczu miejscami mogą sięgać nawet 0 mm. Lepiej noś ze sobą parasol.

📢 Wybory prezydenckie 2020. To Zbigniew Ziobro chciał wyborów 23 maja. Solidarna Polska zaprzecza. Sytuacja w obozie władzy pozostanie napięta

O godz. 19 zakończyło się pilne spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim oraz Jarosławem Gowinem. Tematem były wybory prezydenckie. Z informacji "Polski Times" wynika, że wyborów 23 maja chciał lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. "Ziobryści" zaprzeczają. Znamy kulisy kolejnego, nagłego zwrotu wokół wyborów prezydenckich.

📢 Czego nie wiemy o koronawirusie? Najważniejsze pytania ciągle pozostające bez odpowiedzi

Pandemia koronawirusa zaczęła się na początku 2020 r. Minęło już prawie pół roku, ale ciągle niewiele wiemy o SARS-CoV-2. Mnóstwo pytań pozostaje bez odpowiedzi. Naukowcy z całego świata skupiają swoje wysiłki na analizie dostępnych danych, niestety, na razie skutek tych starań jest raczej mizerny. Nadzieje przy wielu odkryciach okazały się płonne – raz po raz odrzucane są z terapii Covid-19 leki, które początkowo ogłaszane były jako przełomowe. Na szczęście modele matematyczne wskazują, że epidemia traci na sile.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Nisko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nisku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? Trwają konsultacje w sprawie wytycznych dla branży beauty. Fryzjerzy wrócą do pracy niedługo

Kiedy będzie można iść do fryzjera? To pytanie pada coraz częściej. Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych poprzedzają konsultacje mające na celu ustalenie wytycznych gwarantujących fryzjerom bezpieczny powrót do pracy. Ministerstwo Rozwoju informuje, że prace nad wytycznymi trwają, a branża beauty ma wrócić do działania w trzecim etapie odmrażania gospodarki.

📢 Dramatyczny wzrost bezrobocia w USA. Tak źle nie było od 70 lat

Stopa bezrobocia w USA wzrosła z 3,5 proc. w lutym do 14,7 proc. w kwietniu 2020 r. Tylko w ubiegłym miesiącu amerykańska gospodarska skurczyła się o 20,5 miliona miejsc pracy. W samym Los Angeles bezrobocie w kwietniu wyniosło aż 24 proc.

📢 Galerie handlowe znów otwarte, wyborów 10 maja nie będzie. Zobacz, co ważnego wydarzyło się w Polsce i na świecie w ostatnim tygodniu

Przygotowaliśmy przegląd najistotniejszych informacji z kraju i ze świata, które wydarzyły się w ostatnim tygodniu. To był pierwszy tydzień drugiego etapu odmrażania gospodarki. Otwarte zostały galerie handlowe. Gorąco było również w polityce. Porozumienie Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina doprowadziło do tego, że wybory prezydenckie 10 maja się nie odbędą.

📢 Dzięki akcji #Podwójnamocpomagania szpitale w Polsce otrzymają ponad 5 mln. zł!

Ponad 15 tysięcy osób dołączyło do organizowanej przez Santander Bank Polska i Fundację Santander zbiórki charytatywnej, której celem było zebranie środków na zakup niezbędnego podczas pandemii sprzętu medycznego i odzieży ochronnej do 23 szpitali w Polsce. Inaugurując akcję bank przekazał 2 mln złotych, a potem podwajał każdą wpłacaną przez darczyńców kwotę.

📢 75. rocznica końca wojny w Europie. Ciche obchody, odwołane defilady

Cała zachodnia Europa świętowała wczoraj 75 rocznicę zakończenia II wojny w Europie. Tym razem głośniej było o polskich żołnierzach, którzy walczyli po stronie aliantów, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, wielkie uroczystości odwołano.

📢 Grand Press Photo 2020! Zobacz nominowane zdjęcia w polskim konkursie fotografii prasowej. Mamy nominacje w kategorii ludzie!

Jury XVI edycji Grand Press Photo nominowało do finału konkursu 266 zdjęć 61 autorów. Wśród nich fotoreporterzy na co dzień pracujący w naszych gazetach, należących do Polska Press Grupy - nominowana jest Karolina Misztal z "Dziennika Bałtyckiego" za zdjęcie z obchodów 39. rocznicy podpisania gdańskich porozumień sierpniowych oraz Łukasz Gdak z "Głosu Wielkopolskiego" za zdjęcie z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości wręczenia medali za organizację obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Ich zdjęcia prezentujemy na początku galerii.
W tegorocznej edycji GPP w jury zasiadają: Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz. 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland zostały przez nich nominowane do finału konkursu GPP.
Na nominowane prace po raz pierwszy mogą głosować widzowie - autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma Nagrodę Internautów.
Zwycięzców poznamy 13 maja.

Zobacz galerię nominowanych zdjęć!

📢 6 rzeczy, które Polacy zrobią (lub nie zrobią) po zakończeniu epidemii. Planowałeś coś z naszej listy?

Kilka dni temu Ogólnopolska Grupa Badawcza opublikowała raport „Jaka będzie Polska po epidemii?”. Badania były prowadzone od 31 marca do 2 kwietnia. Raport skupia się na tym, jak mogą wyglądać różne branże po zakończeniu epidemii oraz na tym, co w życiu Polaków ma się zmienić. Oto lista największych zmian, jakie deklarowali ankietowani. Któraś z nich dotyczy Ciebie?

📢 Układają kostkę Rubika w sieci. Trwa Puchar Polski online w speedcubingu!

Szykujcie się na sobotę, żeby zobaczyć mistrzów świata w akcji. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie oraz facebooku Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu.

📢 Młodzi ludzie, którzy przechodzili Covid-19, nie będą zaciągani do wojska? Armia USA tego nie wyklucza

Armia Stanów Zjednoczonych rozważa zastosowanie zasady wykluczającej przyjmowanie do wojska tych osób, które w przeszłości chorowały na Covid-19. Informację po raz pierwszy przekazał serwis Military Times. Nowi rekruci z potwierdzoną diagnozą zakażenia SARS-CoV-2 mają być trwale wykluczeni z rekrutacji. Decyzja ta ma związek z doniesieniami o możliwych długotrwałych skutkach choroby.

📢 USA: Śmiertelność z powodu COVID-19 ponad 10 razy większa niż z powodu grypy

Jak podaje RP.pl, amerykańscy naukowcy z Wydziału Farmaceutyki na uniwersytecie w Seattle przeprowadzili badania, z których jednoznacznie wynika, że śmiertelność na koronawirusa w USA jest o 10 razy większa niż śmiertelność na popularną grypę. To niepokojące informacje - na Covid-19 nie mamy do tej pory ani szczepionki, ani leku. Zaraźliwość koronawirusem SARS-CoV-2 jest też stosunkowo wysoka.

📢 Przecz ze stresem! Domowe hobby może uratować twoją psychikę

Manualne hobby jest znakomitym sposobem na wyciszenie. Jeśli zajęte są nasze ręce, zajęty jest nasz umysł.
Nic dziwnego, że w tym trudnym czasie pandemii, renesans przeżywają wszelkiego rodzaju zajęcia hobbystyczne. Jak wybrać najlepsze zajęcie dla siebie i jak to robić z głową? Podpowiada nam Małgorzata Osowiecka, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

📢 Gminy pod okiem prokuratury? Chodzi o rejestry wyborców przekazane Poczcie

Sieć Obywatelska Watchdog Polska postanowiła sprawdzić, ile gmin przekazało Poczcie Polskiej rejestry wyborców – informuje „Rzeczpospolita”. Przy okazji organizacja zawiadomiła prokuraturę, że mogło dojść do złamania prawa.

📢 Jadwiga Emilewicz: Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej to byłby niebezpieczny precedens na przyszłość

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła na antenie TVN24, że rząd nie wprowadził stanu klęski żywiołowej, bo owa klęska nie nastąpiła, a dziś mamy do czynienia ze stanem zagrożenia epidemicznego. - Co więcej, opis tego stanu został wprowadzony przez naszych poprzedników – stwierdziła. Emilewicz dodała, że w przyszłości ktoś, kto „ma niewygodne sondaże” mógłby przesunąć termin wyborów wprowadzając „taki, czy inny stan”, co jest niebezpiecznym precedensem.

📢 Koniec sezonu! Zobacz, które z drużyn 4 ligi, klasy O, A i B wywalczyły awans

Sezon 2019/20 w niższych ligach oficjalnie dobiegł końca. Miejsca poszczególnym drużynom przyznano na podstawie aktualnych tabel. Drużyny, które zajęły miejsca premiowane awansem zagrają w przyszłym sezonie ligę wyżej. Nie będzie natomiast spadków.

📢 Zakazy dla kobiet na świecie: te absurdy ograniczają ludzką wolność. Są też dowodem na olbrzymie nierówności płciowe

Dysproporcje w wynagrodzeniach, zabójstwa honorowe, molestowanie seksualne, przemoc, ograniczenia praw i swobód - ze wszystkim tym każdego dnia borykają się kobiety na całym świecie. W wielu krajach pozwala na to prawo. Jakie najbardziej absurdalne zakazy dotykają płeć żeńską? Ciężko uwierzyć, że mówimy tu o XXI wieku.

📢 Debata TVP. Nerwowy Duda, agresywny Kosiniak-Kamysz, widowiskowy Tanajno, obyty Hołownia, pewny Bosak. Kto zyskał, kto stracił wizerunkowo?

W tej dziwacznej kampanii wyborczej z niecierpliwością czekaliśmy na debatę prezydencką. W końcu nadeszła i w jednym studiu zgromadziło się dziesięciu kandydatów na urząd prezydenta RP, w tym urzędujący Andrzej Duda. Nie zabrakło werbalnych ataków, wymyślnych gadżetów i pamiętliwych wpadek. Z ekspertami przeanalizowaliśmy środowe występy, by ocenić, kto zyskał, a kto stracił wizerunkowo? Sprawdźcie, kto może czuć się zwycięzcą debaty, a kto jej przegranym?

📢 Koronawirus w Polsce: Leski o singlu „Nie chcę zmieniać nic”. Artysta sam zagrał na wszystkich instrumentach, nagrał je i wyprodukował klip

Leski: Szczególne okoliczności, w których piosenka „Nie chcę zmieniać nic” powstawała, nie dotyczy tylko globalnej alienacji ale również wyzwań, które kwarantanna przede mną postawiła.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nisko.naszemiasto.pl Nasze Miasto