Siatkarze z Krosna przed walką o I ligę [ZDJĘCIA]

Robert Orzechowski
Zwycięstwem nad Wisłokiem Strzyżów 3:2 krośnieńscy II-ligowi siatkarze zakończyli grupową batalię przed półfinałami w walce o awans do I ligi (9.04). Zawodnicy PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno są dotąd najlepszą drużyną - liderem ligowego zestawienia.

Siatkarze z Krosna przed walką o I ligę

Lepiej w mecz weszli przeciwnicy (2:5), ale już w połowie pierwszej odsłony Karpaty wyszły na prowadzenie (19:14) i nie oddały go już do końca seta (25:19). Jak przystało jednak na pojedynki derbowe, losy także i tego meczu ważyły się do samego końca. W drugim secie bowiem lepsi okazali się siatkarze Wisłoka Strzyżów (20:25), ale już w kolejnym to gospodarze pokazali, że nie zamierzają tego spotkania oddać bez walki. Ta partia była najbardziej wyrównana ze wszystkich, ale na przerwę to podopieczni Krzysztofa Frączka schodzili z uśmiechami na twarzach (25:23). Inaczej sytuacja miała się w czwartym secie - w końcówce więcej szczęścia mieli przeciwnicy i doprowadzili do tie-breaka (19:25). Niemal przez cały piąty set gra toczyła się punkt za punkt - miejscowi odskoczyli od stanu po 11 i nie pozwolili już przeciwnikom dojść do głosu (15:11).

- Nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, 2-3 tygodniowe przerwy w rozgrywkach nie służą stabilizacji formy. Mamy problem, żeby znaleźć sparingpartnera, z którym moglibyśmy pograć. To było widać - komentował po meczu Krzysztof Frączek, trener Karpat. - Cieszymy się jednak, że udało nam się obronić naszą twierdzę, u siebie nie przegraliśmy żadnego meczu - dodał.

Teraz, po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup spotkają się na turniejach półfinałowych o I ligę. - Strasznie długi ten sezon, strasznie długo czekania na te zawody półfinałowe. Ale nie ma co narzekać, bo wszyscy, z którymi walczymy, mają takie same warunki. W mojej opinii nasz półfinał będzie jednym z mocniejszych. Widziałem drużyny z Zawiercia i Rybnika - bardzo dobre zespoły, poukładane, z doświadczonymi zawodnikami. Na pewno będzie bardzo trudno, ale skoro doszliśmy tak daleko, wylaliśmy tyle potu, przerzuciliśmy tyle ton na siłowni, to zrobimy wszystko, żeby awansować do turnieju finałowego - zapewnia trener.

- Chcemy jak najlepiej wypaść w tych meczach, naszym celem jest awans do finału - potwierdza Robert Książkiewicz, kapitan Karpat Krosno. - Będziemy się starali ze wszystkich sił. Nie wiem czy jest jakiś faworyt, o wygranej będzie decydowała chęć i zaangażowanie drużyny.

Nie są jeszcze znane dokładne terminy i miejsca rozegrania turniejów półfinałowych. Decyzje zapadną w połowie kwietnia.

Przypominamy, że siatkarki walczą w finale play-off. Przeciwnikiem jest AZS Ostrowiec Świętokrzyski - najlepsza drużyna w I lidze. Dwa pierwsze spotkania rozegrane na wyjeździe zakończyły się porażką Karpat. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę (12.04) w krośnieńskiej hali o godz. 19.00. Jeśli zakończy się wygraną gospodyń, czwarty mecz obędzie się następnego dnia o godz. 17.00.