Ostre strzelanie na inaugurację sezonu w piłkarskiej klasie okręgowej

(PISZ)
W Stalowej Woli rezerwy Stali przegrały z Bukową Jastkowice.
W Stalowej Woli rezerwy Stali przegrały z Bukową Jastkowice. Marcin Radzimowski
Mnóstwo goli padło w inauguracyjnej kolejce stalowowolskiej klasy okręgowej. Nie odbył się tylko mecz w Nowej Dębie, który został przełożony.

Stal Gorzyce- LZS Zdziary 1:0 (0:0)
Bramka: Szymanek 85
Stal: Kozieł – Winiarski, Nowak, Łuczakowski, Bernaś - Machowski (90+5 Stawiarz), Falasa, Rutyna, Świąder (88 B. Leśniowski) - Szeser (65 Toś), Szymanek.
Zdziary: Płoskoń – Pachla (85 Tofil), Startek, Sałek, Cupak – K. Urbanik, Pchełka, Łyp, Cichoń - R. Wojtas, Gąsiorowski (85 P. Cichoń).
Czerwona kartka: Sałek. Żółte: Machowski, B. Leśniwoski (S), Sałek, R. Wojtas, Pchełka, Łyp (Z).

Niewiele brakowało by mecz w Gorzyccah zakończył się podziałek punktów. Podopieczni trenera Dariusza Dula mieli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować. Na pięć minut przed końcem Grzegorz Szymanek ku olbrzymiej radości miejscowych kibiców zdołał jednak umieścić piłkę w siatce bramki przyjezdnych. Niewiele brakowało by w ostatniej minucie goście doprowadzili do wyrównania. W sytuacji sam na sam z debiutującym w bramce Stali Pawłem Koziełem znalazł się Piotr Wojtas, ale przegrał ten pojedynek.
Od 65 minuty przyjezdny musieli grać w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Damian Sałek i musiał opuścić boisko. Ambitnie grającym gościom nie udało się jednak dowieść remisu do końca spotkania.

San Kłyżów - KP Zarzecze 4:1 (1:1).
Bramki: Chmiel 29, Cichoń 48, 77, Bąk 68 – Madej 15.
San: Piotrowski – Bąk, Madej (87 D. Pięta), Cichoń (81 Kryj), Kata – Drąg, Mroczek), Kutyła. P. Pięta (89 Pietroniec), Siek, Szelest (65 Suleiman).
Zarzecze: Pardyak – Głaz, Owanek (37 Sadowicz), Dudek, Chmiel – Dul, Maziarz. Sz. Kozyra, Brzozowski - Szoja (46 Kobylarz), Drąg (68 Sikora).
Sędziował: Rafał Sawicki z Tarnobrzega. Widzów: 150.
Żółte kartki: Cichoń, Kata (S).

Kibice z Kłyżowa by oklaskiwać inauguracyjne zwycięstwo swoich pupili musieli pojechać do Jastkowic, bowiem to tam rozegrano to spotkanie. Grającym w mocno przemeblowanym składzie zarzeczanom sił i szczęścia wystarczyło tylko na pierwszą połowę, ale po przerwie kłyżowianie dominowali w każdym elemencie gry.

Stal II Stalowa Wola - Bukowa Jastkowice 3:5 (0:2)
bramki: samobójcza 49, Wieprzęć 58, Uberman 86 - Kaczmarczyk 17, 80 z karnego, Watras 37, Brzeziński 61, Bartnik 90+3.

Po pierwszej połowie goście wygrywali 2:0, ale po zmianie stron miejscowi zdołali doprowadzić do remisu. Przyjezdnych stać jednak było na jeszcze jeden zwycięski zryw. Kiedy miejscowi mieli nadzieję na wywalczenie punktu wtedy grający trener zespołu z Jastkowic Dariusz Bartnik ustalił wynik.
- To był mecz prowadzący w szybkim tempie, w którym strzelono efektowne gole. Było co oglądać - powiedział nam kierownik drużyny Bukowej Tadeusz Butryn.

Sokół Sokolniki - Olimpia Pysznica 5:3 (3:1).
Bramki: Fietko 8, Adamczyk 24, Marzec 30, Szustak 57, Chmiel 82 - Sobiło 7, Bajgierowicz 65, 77.
Goście już po siedmiu minutach gry prowadzili 1:0, ale po chwili był już remis, Na przerwę sokolniczanie zeszli prowadząc. Po zmianie stron nadal trwał popis skuteczności zawodników obu drużyn.
- Mecz był bardzo ciekawy, a padły w nim piękne gole - stwierdził kierownik sokolnickiego zespołu Jarosław Zboch.

W innych meczach: Pogoń Leżajsk - Górnovia Górno 1:1, Sparta Jeżowe - Unia Skowierzyn 1:3, Sokół Kamień - Rotunda Krzeszów 3:0, Strzelec Dąbrowica - Mokrzyszów Tarnobrzeg 1:4, Stal Nowa Dęba - Słowianin Grębów – przełożony na 30 sierpnia, początek, godzina 18.