]Niżańskie Koło Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich uroczyście obchodziło Dzień Odlewnika. Z tej okazji 15 listopada odbyła się XXIX Karczma Piwna.

Dzień Odlewnika w NiskuSpotkanie zorganizowane zostało przez Prezesa Koła Terenowego Stowarzyszenia Odlewników Polskich w Nisku, Franciszka Karę oraz członków Zarządu Koła. Była to już 29 Karczma Piwna, w czasie której nie zabrakło konkursów przewidzianych regulaminem Karczmy Piwnej, wspólnych śpiewów, podziękowań i wyróżnień. W spotkaniu uczestniczyła Niżańska Kapela Ludowa pod kierownictwem Mieczysława Koziarza.

Wśród zaproszonych na XXIX Karczmę piwną gości znaleźli się m.in. Burmistrz Niska Julian Ozimek, Zastępca Burmistrza Teresa Sułkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Waldemar Ślusarczyk, doktor inżynier Józef Górny dyrektor generalny w Najwyższej Izbie Kontroli, prezes Zarządu Rady NOT-FSNT w Tarnobrzegu Józefa Okładło, wiceprezesi Marek Modzelewski, Kazimierz Ferenc i Marian Bunarowski, sekretarz Zbigniew Laskowski, członek Zarządu Oddziału STOP w Rzeszowie Grzegorz Goniszewski.

Z okazji Dnia Odlewnika Burmistrz Gminy i Miasta Nisko wręczył listy gratulacyjne, upominki książkowe i okolicznościowe medale wybite z okazji 80-lecia nadania praw miejskich dla Niska. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. Henryk Wyka – najstarszy uczestnik spotkania, przez całe życie związany z niżańskim odlewnictwem. Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali przygotowany przez Koło Terenowe STOP okolicznościowy kufel, upamiętniający 80-lecie nadania praw miejskich dla Niska.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!